Diskusní fórum

Vážení návštěvníci a uživatelé tohoto webu,
sekce Diskusní fórum je určena k výměně názorů a zkušeností, které se týkají programů OPPA a OPPK.

Tato sekce bude průběžně aktualizována. Diskusní témata, u nichž je poslední příspěvek starší dvou měsíců, budou ze stránek průběžně odstraňována. Administrátoři webu si zároveň vyhrazují právo smazat všechny příspěvky, jejichž obsah bude vulgární nebo jinak nevhodný, případně se nebudou týkat problematiky OPPA a OPPK.


Essay writing is not easy task for most of the students in their academic carrier

(Autor: Carrington | Přečteno: 1x | Poslední příspěvek: 13.4.2019 06:19:38)
Writing your tutorial essays and assist you perpetually to scale back your stress. Essays are the a part of productive tutorial life. however there's no time for writing associate degree essay thanks to the less time. No additional tension that we have a tendency to are happy to introduce you to our nice service. currently a day’s students are worry concerning their tutorial paper and assignments. Our service (https://essayservices.org/) is creating definitely free from writing issues, stress and different worries concerning writing essays. Our company offers best essay writing service, essay written material service, analysis paper writing service, and then several different services. we have a tendency to are facilitate students to any topic of paper Here an enormous team of skilled writers are them. they're writing your essays with sensible mark contents. they're alright veteran writers and that they provide you with to real contents perpetually. excellent and top quality low cost Essay Writing Service. are given to you usually. Our writers writing contents don't seem to be in any respect get in any sites within the Internets as a result of we have a tendency to write the contents just for you. plenty of learner usually winds up letters the essay within the power of the night before the deadlines. apart, some students aren’t conscious of the way to alter the punctual essay.


Re: Do kdy bude možné realizovat projekt z OPPA v rámci poslední 5. výzvy (OPPA, 1.9.2011 13:49:32)
Dobrý den,
realizace projektů podpořených z operačních programů pro období 2007 - 2013 může probíhat až do roku 2015. Projekty je třeba dokončit tak, aby do konce roku 2015 proběhlo předložení závěrečné monitorovací zprávy a také její schválení. Nejzazší možný termín ukončení realizace projektů z 5. výzvy OPPA bude přesně uveden v textu této výzvy, ale už nyní lze konstatovat, že realizace projektů bude moci probíhat i v 1. pololetí 2015.
Kateřina Murlová, konzultantka pro finanční řízení
Odbor fondů EU. Magistrát hl. m. Prahy
<< Zpět na seznam